Bana Ev Bul!

Bana ev bul
Kapı kapı gezme, istediğin evi biz bulalım! Aradığınız evin özelliklerini ve bütçenizi söyleyin.
Araştıralım, sizi arayalım, yönlendirelim.

Marmaris Emlak - Emlakçılık sektörüne genel bakış

Barınma, beslenme ve güvenlik gibi insanın temel ihtiyaçlarının karşılandığı toprakla ilişkisinden ortaya çıkan bu alan gayrimenkuldür. Gayrimenkul nedir? sorusunu açıklayabilmemiz için öncelikle emlak kavramından yola çıkmak gerekmelidir. Emlak kavramı asıl olarak mülk kelimesinin çoğul halidir. Bu nedenle ev, dükkân, mağaza, fabrika, otel, çiftlik, arsa, arazi, bağ, bahçe vb. gayrimenkullere (taşınmazlara) verilen genel isimdir.

Konut sektörü emlak sektörü içinde çok önemli bir yere sahiptir. Konut hem bir yaşam alanı hem de rekabetin yüksek boyutlara ulaştığı bir yatırım aracıdır. Bu nedenle kişiler ve ülkeler açısından emlak sektörü sürekli gündemdedir. Beyaz eşyadan mobilya sektörüne, ev tekstilinden dekorasyon sektörüne pek çok farklı sektörü hareketlendirdiği için konut sektörü ekonominin lokomotifi olarak da zaman zaman nitelendirilmektedir.

Emlakçı(Emlak danışmanı):

Kendi portföyünde yer alan arsa, konut, bahçe gibi Emlaklardan oluşan portföylerin alım-satımlarına veya kiralanmasına aracılık eden ve bu konuda danışmanlık hizmeti veren bir meslektir. Emlakçılık sektöründe faaliyetler komisyoncular ve varsa temsilcilikleri tarafından yürütülmektedir. Türkiye’de bu sektörde yer alan komisyoncuların tamamına yakını bağımsız kişi/işletmeler olarak çalışmaktadır. Emlakçı dinlemeyi ve soru sormayı bilmeli, girişken olmalı, modern pazarlama yöntemlerini çok iyi bilip, paylaşım ağı oluşturmalıdır. Zaman yönetimini iyi yapıp, kişisel gelişime açık olmalıdır.

İyi bir emlakçının özellikleri

Emlakçılık: Emlakçı her şeyden önce alım satıma aracılık eden bir görüşmecidir.Çalışmak istediği bölge ya da konuda uzmanlaşmalıdır. Satacağı emlakın özelliklerini, müşterinin ihtiyacını ya da sorununu bilmenin yanı sıra, alıcı ve satıcıyı ikna ederek satış yapabilmelidir. Zamanı iyi kullanmalı ve işinde profesyonel olmalıdır. İyi bir müzakereci olmanın gerektirdiği temel niteliklerin başında temiz ve düzenli giyim, doğru değerlendirme, emlak ve emlak mevzuatı hakkında gerekli ve yeterli düzeyde bilgiye sahip olma gelmektedir. Bunların yanında, Sektör ve piyasa alanında kendini geliştirmeli ve tam anlamıyla bilgi sahibi olmalıdır.

Gayrimenkulümü SAT/KİRALA

Evimi sat/Kirala
MESAJ GÖNDERİN